Unlimited Group Poslka wersja polska Unlimited Group Poslka wersja angielska
Festiwal Smaku
Facebook Unlimited Group Polska Youtube Unlimited Group Polska Google Plus Unlimited Group Polska Unlimited Group Polska
Unlimited Centrum Szkoleń Telefon533 993 337
Unlimited Centrum Szkoleń E-mailbiuro@unlimitedgroup.pl
Szkolenia
Rozwojowe

Szkolenia i kursy rozwojowe mają na celu Twój indywidualny, osobisty rozwój. Pomagają zrozumieć siebie i otaczającą rzeczywistość, motywują efektywnego do działania.

Powrót do Centrum - na bazie Komunikacji bez Przemocy


Szkolenie na żywo

Zbieramy grupę Miasto: Lublin

Trener: Ioannis Koulanis

O szkoleniu: Warsztaty Powrót do Centrum, oparte są na Porozumieniu bez Przemocy - NVC, inaczej mówiąc empatycznej komunikacji, metodzie rozwiązywania konfliktów i bud...
Polecamy
Inwestycja:
1100 zł
550
Opis szkolenia

Chcesz nauczyć się jak mówić o swoich emocjach, potrzebach tak by nie ranić innych, ale i nie "dusić tego w sobie" - nie zdradzać siebie?

TEGO WŁAŚNIE UCZYMY SIĘ NA WARSZTACIE Powrót do Centrum - opartym na METODZIE NVC - Porozumienie bez Przemocy !

CO TO JEST KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY – NVC? 

NonViolent Communication jest metodą opartą na zasadzie braku przemocy, stworzoną przez doktora Marshalla B. Rosenberga, znanego i nagradzanego psychologa. 

Porozumienie bez Przemocy znalazło swoje zastosowanie między innymi: w biznesie, dużych organizacjach, wychowywaniu dzieci, edukacji, psychoterapii, służbie zdrowia, przy leczeniu zaburzeń odżywiania, w więzieniach oraz jako podstawa do stworzenia książki dla dzieci.

Rosenberg z powodzeniem używał technik Komunikacji Bez Przemocy podczas programów pokojowych w obszarach konfliktów zbrojnych, między innymi w Ruandzie, Burundi, Nigerii, Malezji, Indonezji, na Sri Lance, w Kolumbii, Serbii, Chorwacji, Irlandii oraz na Bliskim Wschodzie, wliczając w to tereny okupowanej Palestyny.

NA CZYM POLEGA NVC? 

Komunikacja bez Przemocy obejmuje zarówno umiejętności w komunikowaniu się (które sprzyjają tworzeniu empatycznych relacji), jak również znajomość korelacji między naszym dobrym samopoczuciem a świadomością iż używamy naszej siły aby razem zaspokajać potrzeby wszystkich zainteresowanych.

To podejście, podkreśla współodczuwanie i empatię jako główną motywację do działania, a nie strach, poczucie winy, wstyd, winę, przymus, groźbę czy też usprawiedliwienie karania. Innymi słowy chodzi o to, żeby dostać to czego chcesz i potrzebujesz, z powodów których nie będziesz później żałować.

Komunikacja bez Przemocy NIE polega na sprawianiu aby ludzie robili to czego my chcemy. Chodzi bardziej o stworzenie jakości połączenia dzięki któremu potrzeby wszystkich są zaspokojone dzięki dawaniu z chęci.

 „Wszystko co zostało zintegrowane w NVC było już znane od stuleci, na temat świadomości, języka, umiejętności porozumiewania się i użycia siły. Pozwala to nam zachować perspektywę empatii dla siebie i innych, nawet w trudnych warunkach”

-- Marshall B. Rosenberg, Phd

Korzyści

KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

Odróżnianie obserwacji od oceniania.

Odróżnianie czucia od myślenia.

Umiejętność połączenia się z uniwersalnymi ludzkimi potrzebami/wartościami.

Proszenie o to czego potrzebujemy, w sposób który jasno i klarownie oznacza czego chcemy.

Używanie NVC nie wymaga aby druga strona również znała te techniki, nie musi nawet do nas się odnosić z empatią.

Program szkolenia

Program szkolenia Powrót do Centrum:

Poznasz narzędzia Komunikacji bez Przemocy - NVC zaprojektowane aby wzmacniać i rozwijać empatię i zrozumienie zarówno we własnym dialogu wewnętrznym jak i w relacjach z innymi.

Nauczysz się jak stosować narzędzia Porozumienia bez Przemocy - NVC zarówno w sytuacjach konfliktowych, jak również w życiu codziennym. 

Będziesz używać specyficznych technik oddechu oraz ruchu aby pozwolić ciału się zrelaksować, otworzyć i uwolnić zastałą energię która nie jest już potrzebna.

Będziesz ćwiczył jak medytować, aby nauczyć się jak żyć i być „tu i teraz”, co niesie ze sobą uważność i jasność odnośnie każdej sytuacji. 

Efektem końcowym będzie lepsza relacja i połączenie z ciałem oraz energią która przez nie płynie. Połączy nas to z pełną gamą uczuć i emocji, odtwarzając tym samym balans i harmonię pomiędzy umysłem, ciałem, emocjami i duchem.

 Poprzez połączenie wielu technik i podejść, mamy pewność iż to czego się nauczymy i co będziemy ćwiczyć, będzie zakorzenione na tych wszystkich poziomach, a to z kolei zapewnia zdrowy i długotrwałyefekt w zmianie naszego podejścia do siebie, do innych oraz do życia samego w sobie.

 

w piątek 18.00 - 21.00, sobota, niedziela - 9.00 - 19.00 - przerwa objadowa 13.00-14.30 

Cena: 1 weekend - 550zł, 2 weekendy - 1000zł ( przy płatności pełnej sumy przed kursem) zamiast 1100zł

 

Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie 533 993 337 

Warsztaty odbywają sie w Fundacji Terapii i Rozwoju Człowieka OsheAnic pod Lublinem. 

Dokładne miejsce

siedziba Unlimited Group Polska oraz Unlimited Centrum Szkoleń

ul. Lubartowska 36, lokal 9b, 2 piętro

Zdjęcia miejsca
Mapka google
W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 533 993 337
Jestem świadomy, że tylko wpłata na numer konta podany w mailu po dokonaniu rezerwacji daje mi gwarancję uczestnictwa.
*Wystawiamy także faktury VAT


Partnerzy

Regulamin | Polityka prywatności | Copyright 2014 by Unlimited. Design & developement CreActive Team