Unlimited Group Poslka wersja polska Unlimited Group Poslka wersja angielska
Festiwal Smaku
Facebook Unlimited Group Polska Youtube Unlimited Group Polska Google Plus Unlimited Group Polska Unlimited Group Polska
Unlimited Centrum Szkoleń Telefon533 993 337
Unlimited Centrum Szkoleń E-mailbiuro@unlimitedgroup.pl
Szkolenia
Rozwojowe

Szkolenia i kursy rozwojowe mają na celu Twój indywidualny, osobisty rozwój. Pomagają zrozumieć siebie i otaczającą rzeczywistość, motywują efektywnego do działania.

Coaching systemowy


Szkolenie na żywo

Zbieramy grupę Miasto: Lublin

Trener: Damian Janus

O szkoleniu: Coaching systemowy oraz ustawienia rodzinne i terapie inspirowane ustawieniami systemowymi umożliwiają dokonywanie szybkich zmian, prowadzących w krótkim czasie do bardzo is...
Polecamy
Inwestycja:
3000 zł
2400
Coaching systemowy
Opis szkolenia

Coaching systemowy oraz ustawienia rodzinne inspirowane ustawieniami systemowymi umożliwiają dokonywanie szybkich zmian, prowadzących w krótkim czasie do bardzo istotnych życiowo korzyści.

Efekty ustawienia systemowego, w postaci poznania drogi rozwiązania, poczucia siły i sprawstwa pojawiają się natychmiast po jego zakończeniu.

Ciekawe jest jednak to, że ustawienie rodzinne oddziałuje także długofalowo – w ciągu następnych miesięcy następuje „konsolidacja” efektów na nieświadomym poziomie umysłu oraz w systemie klienta, co przekłada się na zewnętrzne konkrety.

Coaching systemowy pozwala także na pracę z organizacjami, dając nieraz przełomowe efekty.

Korzyści

Celem kursu Coaching Systemowy jest zapoznanie uczestników z metodą rodzinnych ustawień systemowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich zastosowań w coachingu i terapii.

Kursanci zdobędą umiejętności i wiedzę, umożliwiające im rozpoczęcie własnej  drogi jako coacha systemowego  (stosującego metodę ustawień systemowych).

Szkolenie Coaching Systemowy koncentruje się na technikach indywidualnych, które są szczególnie przydatne w pracy klient – coach.

Należą do nich: ustawienia wewnętrzne, ustawienia w przestrzeni, ustawienia przy pomocy figurek i przedmiotów. Całość kursu to pięć dwu i pół dniowych zjazdów.

Program szkolenia
Program Kursu Coaching Systemowy

Zjazd pierwszy:

Część teoretyczna

Teoria ustawień systemowych (prezentacja PowerPoint). Dynamiki systemowe i skutki ich pomijania, granice systemu rodzinnego, negatywne efekty wykluczenia z systemu, uwikłanie, nieświadome postawy. „Porządki miłości”, "zdania mocy". Systemowe przyczyny problemów (psychicznych, somatycznych, życiowych). Drogi, na których dokonują się zmiany w ustawieniach systemowych.

Wprowadzenie do coachingu systemowego. Ustawienia rodzinne jako podstawa ustawień systemowych w coachingu. Systemy rodzinne, partnerskie, zawodowe, organizacyjne. Systemowe uwarunkowania sukcesu i porażki. Rodzice a praca i kariera.

Część praktyczna

Praca w parach - doświadczanie dynamiki systemowej i efektów działania tzw. wiedzącego pola. Praca w kręgu – przykłady interwencji systemowej.

Zjazd drugi:

Część teoretyczna

Proces terapii/coachingu systemowego – obraz diagnostyczny i obraz rozwiązania; zdania mocy; układy rozwiązań. Postawa terapety/coacha systemowego - podejście fenomenologiczne, „niezależność od historii”, przeformułowywanie problemu, korzystanie z intuicji systemowej, szacunek dla klienta.

Techniki pracy indywidualnej (praca z kartkami i wizualizacją). Praca z podwójnej perspektywy (reprezentanta i coacha). „Ręka kataleptyczna”.

Część praktyczna

Ćwiczenia w parach („klient” – „coach”) – doświadczanie podwójnej perspektywy coacha i reprezentanta. Diagnozowanie relacji. Doświadczanie hierarchii, więzi, wymiany.

Obserwacja i uczestniczenie w ustawieniach systemowych w grupie - doświadczanie roli reprezentanta, poznawanie praw systemowych na przykładzie własnych systemów oraz systemów innych uczestników (ta część szkolenia ma zawsze duże znaczenie w rozwoju osobistym i w przezwyciężaniu ewentualnych trudności życiowych).

Zjazd trzeci

Cześć teoretyczna

Techniki pracy indywidualnej (praca z przedmiotami i figurkami). Zasady prowadzenia rozmowy wstępnej – powstrzymywanie się od prób werbalnego rozwiązania sprawy (problemu), zbieranie istotnych informacji, otwartość na punkt widzenia klienta, wrażliwość na słowa klienta.  

Część praktyczna

Obserwacja i uczestniczenie w ustawieniach systemowych w grupie - doświadczanie roli reprezentanta, poznawanie praw systemowych na przykładzie własnych systemów oraz systemów innych uczestników.

Praca indywidualna Kursant – Prowadzący oraz Kursant – Kursant (pod superwizją Prowadzącego).

Zjazd czwarty:

Część teoretyczna

Firmy jako systemy; waga sił systemowych w sukcesie bądź porażce organizacji; sposoby pracy z organizacjami. Obszary pracy z organizacją (konflikt, fuzja, restrukturyzacja, decyzje personalne, komunikacja, współpraca między działami, otwarcie na klientów). Krótkie interwencje korzystające z dynamiki systemowej.

Część praktyczna

Ustawienia organizacyjne – przykładowa praca związana z organizacją uczestnika. Ustawienia dotyczące kariery, firmy, pracy zawodowej, przedsięwzięć.

Zjazd piąty

Część teoretyczna

Terapia a coaching – kształtowanie zdolności do pracy na różnych poziomach „głębokości”. Rodzice/rodzina a sprawy zawodowe - czy zawsze musimy poruszać tematy rodzinne? Praca bez szczegółowej znajomości zagadnienia (ustawienia zakryte), ustawienia elementów abstrakcyjnych („Przyszłość”, „Pieniądze”, „Praca”, „Życie” i inne).

Praca z liderami – zasady systemowe wpierające przywództwo, pracę zespołową, poczucie kompetencji i znalezienie „dobrego miejsca”.

Czym jest superwizja systemowa? Zasady i praktyka.

Część praktyczna

Indywidualna praca coachingowa Kursant – Kursant (pod superwizją). Ustawienia w przestrzeni, przy pomocy przedmiotów i figurek. Krótkie interwencje coachingowe.

Superwizja systemowa związana z pracą z klientem uczestnika.

Na szkoleniu w Lublinie uczestnicy otrzymają autorski podręcznik, pomoce szkoleniowe, a po zakończeniu kursu zaświadczenie z liczbą godzin szkoleniowych oraz zakresem szkolenia. 

Terminy warsztatów coaching systemowy w Lublinie:

18-20 marca
 
8-10 kwietnia
 
6-8 maja
 
3-5 czerwca
 
2-4 września

Godziny zjazdów:

piątek: 16:00-20:00

sobota: 10:00-18:00

niedziela: 10:00-16:00

 Inwestycja: 

Wszystkie zjazdy: cena regularna: 3000zł. Kupując cały pakiet oszczędzasz 600zł! Płacisz tylko 2400zł!

cena promocyjna: 2400zł (warunkiem jest wpłata całej sumy do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia). Oszczędzasz aż 600zł!

Cena kursu sięga nawet 4000zł, tylko u nas zapłacisz jedynie 2400zł!

Pojedynczy zjazdcena: 600zł

 

Sprawdź także Ustawienia rodzinne wg metody Hellingera

 

Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń: tel. 693 671 519

Opinie

Według mnie ustawienia systemowe Hellingera to jedna z najlepszych metod pracy psychologicznej. Często w ciągu jednej sesji można dotrzeć do przyczyny problemu i go rozwiązać, a efekty następują bardzo szybko. Jako uczestniczka kursu coachingu systemowego u Damiana Janusa mogę ocenić prowadzenie bardzo pozytywnie. Wiedza jest podawana rzetelnie i konkretnie, wszystko jest wyjaśniane na przykładach. W ciągu pięciu zjazdów zostałam wyposażona w umiejętności niezbędne do własnej praktyki.  uczestniczka pierwszej edycji 

Dokładne miejsce

siedziba Unlimited Group Polska oraz Unlimited Centrum Szkoleń

szkolenia Lublin ul. Lubartowska 36, lokal 9b, 2 piętro

Zdjęcia miejsca
Mapka google
W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 533 993 337
Jestem świadomy, że tylko wpłata na numer konta podany w mailu po dokonaniu rezerwacji daje mi gwarancję uczestnictwa.
*Wystawiamy także faktury VAT


Bądź z Nami w kontakcie
zapisz się na newsletter
Akceptuję regulamin
Nasze serwisy
Partnerzy

Regulamin | Polityka prywatności | Copyright 2024 by Unlimited. Design & developement CreActive Team